- se flere aktuelle bøker fra Tronsmo »
Noveller - 190 utvalgte titler

BLUE IN CHICAGO

AND OTHER STORIES
Blue in Chicago collects together the sharp, bittersweet stories of Bette Howland and restores to ou...
Med flere
Med fler...
Med kortere arbeider fra både kommende stjerner og noen av de mest anerkjente science fiction-forfa...
Denne boken består av 13 noveller hentet fra samlingene Heretter følger jeg deg helt hjem (1953),...
pris: 249.00
pris: 239.00
pris: 179.00
 
 
 

 

DEN VESLE JENTA OG HAVET

KORTE FORTELJINGAR FRA RØVÆR 1899-2044
Bisarre fortellinger består av ti uforutsigbare, vakre og merkverdige historier. Hver av dem in...
George Saunders's most wryly hilarious and disturbing collection yet, Tenth of December illuminates ...
Ein vinterdag i 1985 køyrer ei lita jente det grå akebrettet til broren utfor vegen og fell uti sj...
pris: 379.00
pris: 179.00
pris: 349.00
 
 
 

 

VONDE BLOMAR

NOVELLER

GARASJELAND

NOVELLER
Umogelege metamorfosar, kjøtmeiser, mygg og menneske med store lengslar, store sorger, små problem...
Ein sekstenåring flyttar inn hos faren i Garasjeland, og dei rekordvarme sommarvekene der skal merk...
"Sandheden maa smugles ind i menneskene. Mistroen til det bestaaende, til de inngrodde fordommene, m...
pris: 379.00
pris: 379.00
pris: 299.00
 
 
 

 

ETTER SOLA

NOVELLER
I 2019 mottok den danske forfatteren og politiske aktivisten Jonas Eika den prestisjefylte Nordisk r...
De komplette novellene til Ernest Hemingway - og da mener vi komplette! Hvis du trodde at Nick Adams...
A man at his desk is interrupted by the appearance of a woodland elf in his room; the piano maestro ...
pris: 349.00
pris: 279.00
pris: 299.00
 
 
 

 
Novellesamling med løst sammenhengende historier om identitet, rase, kvinner, og moderne Storbritan...
En posthum samling av nye og utvalgte historier av novellemesteren Thom Jones, med en fantastisk int...
Velsignelser av Caroline Allbertine Minor er en serie uforglemmelige fortellinger om sorg og vennska...
pris: 179.00
pris: 249.00
pris: 379.00
 
 
 

 
I de sju novellene i denne boka skildres møter mellom mennesker der alt settes på spill. En frisø...
I de sju novellene i denne boka skildres møter mellom mennesker der alt settes på spill. En frisø...
12 noveller med psykologiske portretter av kvinner, i søken etter deres identitet og ståsted i de ...
pris: 379.00
pris: 179.00
pris: 179.00
 
 
 

 
Mange lot seg begeistre av debutfilmen til multikunstneren Miranda July, Me and You and Everyone...
En samling noveller, noen mørke, andre litt lysere, om folk på ustø grunn, alle lengtende etter ...
Dette er en fantastisk variert feiring av japansk novellekunst, fra 1800-tallet og frem til idag. Re...
pris: 189.00
pris: 189.00
pris: 219.00
 
 
 

 

LOT

STORIES
In her provocative debut, Carmen Maria Machado demolishes the borders between magical realism and sc...
Collected here for the first time in one volume are forty stories by Lorrie Moore—originally publi...
One of Barack Obama's "Favorite Books of the Year" "Phenomenal" --Justin Torres, author of We the An...
pris: 179.00
pris: 299.00
pris: 179.00
 
 
 

 

DEN FREMMEDE

NOVELLER
"An incisive and necessary" (Roxane Gay) debut for fans of Get Out and Paul Beatty's The Sellout, ab...
The groundbreaking depiction of a woman who dares to defy the expectations of society in the pursuit...
I disse 18 novellene skriver Tove Jansson om hvordan virkeligheten tangerer det fantastiske. Mennesk...
pris: 189.00
pris: 299.00
pris: 199.00
 
 
 

 

MCSWEENEY'S QUARTERLY CONCERN - ISSUE 58

2040 A.D. - CLIMATE FICTION EDITION
En IT-konsulent i København rekker ikke et møte på jobben, og lar seg istedet forføre av en blek...
Tove Ditlevsen er en av de mest anerkjente og avholdte danske forfattere gjennom tidene. Hun skrev i...
I form av spekulativ fiksjon, fokuserer denne spesialutgaven av McSweeney's fullstendig på klimaend...
pris: 299.00
pris: 179.00
pris: 279.00
 
 
 

 
Novellesamlingen Eksil og kongerike ble det siste skjønnlitterære verket som utkom mens Camus enn...
Seks usedvanlige spennende fortellinger om sex, vold og lengsel, og som får leseren selv til å ref...
En samling noveller med kvinner i sentrum. Munros åttende novellesamling, utgitt i 1994.
pris: 149.00 349.00
pris: 169.00
pris: 169.00
 
 
 

 
Munros sjette novellesamling, første gang utgitt i 1990. Inneholder 10 flotte noveller av Alice Mun...
Munros tiende novellesamling. Ni noveller som rett og slett handler om uvennskap, vennskap, forelske...
Alice Munro er en av den samtidige novellekunstens virkelig store. Denne samlingen har et mer pers...
pris: 169.00
pris: 169.00
pris: 169.00
 
 
 

 
Spanning her last five collections and bringing together her finest work from the past fifteen years...
This is the winner of the Nobel Prize in Literature. This first-ever selection of Alice Munro's stor...
Spanning five decades of writing, and winning the Frank O'Connor International Short Story Award, Th...
pris: 169.00
pris: 169.00
pris: 189.00
 
 
 

 
The publication of this extraordinary volume firmly established Flannery O'Connor's monumental contr...
The volume gathers together fifty-five stories, from "Armistice" (1940) to "Alma Redeemed" (1984), a...
Carson McCullers--novelist, dramatist, poet--was at the peak of her powers as a writer of short fict...
pris: 199.00
pris: 229.00
pris: 189.00
 
 
 

 
Though best-known for his epic masterpiece Moby-Dick, Herman Melville also left a body of short stor...
Since the publication of Self-Help, her first collection of stories, Lorrie Moore has been hailed as...
Jean Giono
Med fler...
En finfin eske med fire korte klassikere: Johan Borgen Kaprifolium Jean Giono Mannen som plant...
pris: 149.00
pris: 189.00
pris: 129.00 199.00
 
 
 

 
In this superb volume of African stories, Lessing paints a magnificent portrait of the country in wh...
This much-acclaimed collection of stories vividly evokes both the grandeur of Africa and the glare o...
N. K. Jemisin is one of the most powerful and acclaimed speculative fiction authors of our time. In ...
pris: 189.00
pris: 169.00
pris: 169.00
 
 
 

 
A collection of linked stories narrated by a recovering alcoholic and heroin addict, Jesus' Son is a...
Thom Jones's second collection of stories takes its readers into an edgy, overadrenalized world of d...
A sports journalist, sent to a Midlands town on a weekly assignment, finds himself confronted by gho...
pris: 169.00
pris: 189.00
pris: 299.00
 
 
 

 
Thom Jones's magnificent collection of stories presents a brutal and authentic vision of the human c...
Franz Kafka (1883-1924) vert sett på som ein av dei mest vesentlege forfattarane på 1900-talet, og...
Franz Kafka (1883-1924) vert sett på som ein av dei mest vesentlege forfattarane på 1900-talet, og...
pris: 169.00
pris: 189.00
pris: 169.00
 
 
 

 
Kafka, whose name has generated an adjective, is one of the best loved writers of the twentieth cent...
Selv om Hemingway er mest kjent for romanene sine, ser mange på novellene hans som det ypperste i f...
Admired by writers from Nabokov to Bulgakov to George Saunders, Gogol is considered one of the more ...
pris: 199.00
pris: 149.00
pris: 199.00
 
 
 

 
From legendary writer Amy Hempel, one of the most celebrated and original voices in American short f...
Novellesamling med løst sammenhengende historier om identitet, rase, kvinner, og moderne Storbritan...
Forty-two stories make up this magisterial collection by the writer who stands at the pinnacle of mo...
pris: 179.00
pris: 229.00
pris: 229.00
 
 
 

 
This invaluable volume contains some of the greatest short fiction by a writer who defined the cours...
I'd Die for You is a collection of the last remaining unpublished short stories by F. Scott Fitzger...
Encompassing the very best of F. Scott Fitzgerald's short fiction, this collection spans his career,...
pris: 229.00
pris: 229.00
pris: 199.00
 
 
 

 
Novellene handler om kjærlighet, forpliktelser, ekteskap, ansvar, kjedsomhet og frigjøring. De utf...
Richard Ford regnes som en av de fremste amerikanske novellekunstnere i dag, og er i tillegg en mest...
Mavis Gallant is a contemporary legend, a frequent contributor to The New Yorker for close to fift...
pris: 179.00
pris: 179.00
pris: 199.00
 
 
 

 
In ten stunning and bleak tales set in the woodlands, swamps, and chemical plants along the Alabama ...
Neil Gaiman's extraordinary Fragile Things, from the bestselling author of The Ocean at the End of t...
Since 1986 with the publication of her first story collection, Deborah Eisenberg has devoted herself...
pris: 149.00
pris: 169.00
pris: 399.00
 
 
 

 
Each of the six stories that make up this new collection—Eisenberg’s first for twelve years—ha...
En overklassejente frigjør en hyene fra dyreparken slik at den kan ta hennes plass på debutantbal...
pris: 229.00
pris: 169.00
pris: 169.00
 
 
 

 
Med sine humoristiske og samtidig såre historier om vennskap, uflaks og kjærlighet, har Raymond Ca...
pris: 229.00
pris: 169.00
pris: 189.00
 
 
 

 
pris: 189.00
pris: 179.00
pris: 349.00
 
 
 

 

THE STORYTELLER

SHORT STORIES
Fra boka baksidetekst: Stilhopperen Frithjod Bassen Prydz og rock'n'roll-villmannen Jerry Lee The...
Et ballerøsk av en bok! Frank Bill debuterer med denne samlingen av 17 hardtslående fortellinger f...
For første gang samler Walter Benjamins skjønnlitterære korttekster på engelsk. Walter Benjamin ...
pris: 179.00
pris: 169.00
pris: 229.00
 
 
 

 

JANE BOWLES - COLLECTED WRITINGS

TWO SERIOUS LADIES, IN THE SUMMER HOUSE, STORIES & OTHER WRITINGS, LETTERS
pris: 229.00
pris: 399.00
pris: 249.00
 
 
 

 

TINY LOVE

THE COMPLETE STORIES
pris: 229.00
pris: 149.00
pris: 149.00
 
 
 

 

TOWN AND COUNTRY

NEW IRISH SHORT STORIES
pris: 169.00
pris: 169.00
pris: 189.00
 
 
 

 

FRIDAY BLACK

SHORT STORIES
I denne novellesamlingen går debutant Adjei-Brenyah ubønnhørlig inn i fortellinger om rasisme og ...
pris: 399.00
pris: 189.00
pris: 169.00
 
 
 

 
Litterært magasin som inneholder bidrag fra et godt utvalg forfattere, denne gangen med tekster med...
pris: 189.00
pris: 99.00
pris: 189.00
 
 
 

 
pris: 199.00
pris: 179.00
pris: 199.00
 
 
 

 
HANDLEKURV

Handlekurven er tom

Legg produktene du ønsker i handlekurven og gå til kassen for å betale.

Du kan også lagre handlelister til senere bruk - eller dele dine lister med andre.

Les våre betingelser.

Vi godtar

Eller vi kan sende faktura.